Last updated: February 27. 2014 11:39AM - 524 Views
By - rbruce@civitasmedia.com - (580) 924-4388



Story Tools:

Font Size:

Social Media:

Thursday, Feb. 27


Noon - NCAA Tennis: SE vs. McMurry (Abilene, Texas)


1:30 p.m. - HS Basketball 3A Girls REGIONALS: Valliant at Kingston


1:30 p.m. - HS Basketball 2A Girls REGIONALS: Haworth at Colbert


1:30 p.m. - HS Basketball 2A Girls REGIONALS: Silo vs. Dibble (in Amber-Pocasset)


1:30 p.m. - HS Basketball Class A Girls AREA PLAYOFFS: (17) Arkoma vs. Roff (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


3 p.m. - HS Basketball 2A Boys REGIONALS: Calera vs. Wright City (in Colbert)


3 p.m. - HS Basketball Class A Boys AREA PLAYOFFS: (20) Boswell vs. (10) Stuart (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


3 p.m. - HS Basketball Class B Boys AREA PLAYOFFS: Bennington vs. (3) Lookeba-Sickles (in Ada)


5:30 p.m. - NCAA Women’s Basketball: SE at ECU


6:30 p.m. - HS Basketball 2A Girls REGIONAL SEMIFINAL: Calera vs. Wright City (in Colbert)


6:30 p.m. - HS Basketball 2A Girls REGIONAL SEMIFINAL: Tushka at (14) Rush Springs


6:30 p.m. - HS Basketball Class A Girls AREA PLAYOFFS: Webbers Falls vs. Allen (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


6:30 p.m. - HS Basketball Class B Girls AREA PLAYOFFS: (15) Caney vs. (17) Pittsburg (in Ada)


7 p.m. - NBADL Basketball: Los Angeles at Texas Legends (in Frisco)


7:30 p.m. - NCAA Men’s Basketball: SE at ECU


8 p.m. - HS Basketball 5A Girls DISTRICTS: Durant at (3) Deer Creek (in Edmond)


8 p.m. - HS Basketball 3A Boys REGIONAL SEMIFINAL: (17) Hugo at (16) Kingston


8 p.m. - HS Basketball 2A Boys REGIONAL SEMIFINAL: (4) Haworth at Colbert


8 p.m. - HS Basketball 2A Boys REGIONAL SEMIFINAL: (13) Silo vs. Cordell (in Amber-Pocasset)


8 p.m. - HS Basketball 2A Boys REGIONAL SEMIFINAL: (15) Tushka vs. Christian Heritage (in Rush Springs)


8 p.m. - HS Basketball Class A Boys AREA PLAYOFFS: Arkoma vs. (15) Roff (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


Friday, Feb. 28


1 p.m. - NCAA Softball: Harding at SE


1:30 p.m. - HS Basketball Class A Girls AREA SEMIFINAL at Bloomer Sullivan Arena, Durant (teams to be determined)


2 p.m. - NCAA Baseball: SE at Harding


3 p.m. - NCAA Tennis: SE vs. UT-Permian Basin (Abilene, Texas)


3 p.m. - HS Basketball Class A Boys AREA SEMIFINAL at Bloomer Sullivan Arena, Durant (teams TBD)


4 p.m. - HS Baseball: Rock Creek at Achille


6:30 p.m. - HS Basketball 5A Boys DISTRICTS: Durant vs. Edison Prep (at Tulsa Memorial)


6:30 p.m. - HS Basketball Class A Girls AREA CHAMPIONSHIP: (5) Caddo vs. (2) Kiowa (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


7:05 p.m. - CHL Pro Hockey: Arizona at Allen (Texas) Americans


8 p.m. - HS Basketball Class A Boys AREA CHAMPIONSHIP: (11) Kiowa vs. (3) Weleetka (at Bloomer Sullivan Arena, Durant)


Saturday, March 1


11 a.m. - NCAA Softball: Harding at SE


Noon - Durant HS Alumni Baseball Game


2 p.m. - NCAA Women’s Basketball: Harding at SE


4 p.m. - NCAA Men’s Basketball: Harding at SE


6:30 p.m. - HS Basketball Class A Girls AREA FINALS at Bloomer Sullivan Arena, Durant (teams TBD)


7 p.m. - NBADL Basketball: Los Angeles at Texas Legends (in Frisco)


7:05 p.m. - CHL Pro Hockey: Arizona a Allen (Texas)


8 p.m. - HS Basketball Class A Boys AREA FINALS at Bloomer Sullivan Arena, Durant (teams TBD)

Comments
comments powered by Disqus


Featured Businesses


Poll



Mortgage Minute